آیا تا بحال از روستای دهسرخ دیدن کردید؟

آیا تا بحال از روستای دهسرخ دیدن کردید؟

این روستا در کیلومتر ۴۵ جاده مشهد-نیشابور و ۱۷ کیلومتری جاده ملک آباد در مسیری که عبور امام رضا بوده است واقع شده است.
روستای دهسرخ جمعیتی نزدیک به ۱۰۰۰ نفر دارد و بیش از ۲ هزار سال قدمت دارد.
این روستا متبرك به قدوم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام است.ابوالصلت روایت كرده: كه چون امام رضا علیه السلام به دهسرخ رسیدند در زمانی كه به نزد مأمون می رفت گفتند: یابن رسول الله ظهر شده است نماز نمی كنید پس فرو آمد و آب طلبید گفتند آب همراه نداریم پس به دست مبارك خود زمین را كاوید آنقدر آب جوشید كه آنحضرت و هر كه با آن حضرت بود وضو ساختند و اثرش تا امروز باقی است.اکنون مؤمنان و شیفتگان حضرت از این آب به عنوان تبرك و شفا استفاده می كنند و باعث شفای بیماران زیادی شده است.و آن چشمه نام زمزم رضوی را تاج افتخار خود نهاده است.
در نزدیك آن چشمه محلی به نام مصلای امام وجود دارد كه محل نماز گذاردن امام رضا علیه السلام و یارانشان بوده است. (لازم به ذکر است این مصلا نزدیک یک متر بالاتر از سطح زمین واقع شده است که مردم منطقه این پدیده را معجزه ای می دانند که که این محل متمایز از زمینهای اطراف مصلاست).
شما میتوانید با اجاره سوئیت ارزان در مشهد در فاصله نسبتا نزدیک به این روستا اقامت کنید و سپس به آنجا سفر کرده و از زیبایی و این معجزه با ارزش دیدن نمایید.
در فاصله سیصد متری چشمه و مصلای امام رضا علیه السلام مرقد مطهرامامزاده سید عبد العزیز که از نوادگان سید الساجدین امام العارفین حضرت علی ابن حسین علیه السلام است؛ واقع شده است که اخیرا باز سازی شده و زائران زیادی را به خود جذب کرده است. این بقعه مطهر در بلندای روستا واقع شده است که چشم انداز بسیار زیبای به طبیعت دارد.

 

روستای دهسرخ
روستای دهسرخ
برچسب‌ها:

ارسال نظر

sdfsdf “آیا تا بحال از روستای دهسرخ دیدن کردید؟”

تماس با مشاورین: ۲۶۸۰۳۳۷۹-۰۲۱