جاذبه های شهر لیون فرانسه

جاذبه های شهر لیون فرانسه

جاذبه های شهر لیون فرانسه

از شهر لیون فرانسه چه میدانید:لیون، یک شهر در خاور مرکزی فرانسه است. این شهر، سومین شهر بزرگ فرانسه، پس از پاریس و مارسی، محسوب می‌شود. لیون، یک مرکز بزرگ اقتصادی است که در بین پاریس و مارسی قرار گرفته‌است و به عنوان پایتخت فرانسه در خوش‌گذرانی، شهرت پیدا کرده‌است. این شهر در تاریخ سینما، نقش بسیار مهمی ایفا کرده‌است. تیم فوتبال المپیک لیون، مهم‌ترین تیم ورزشی این شهر است و لیون از این جهت، رشد برجسته‌ای در قهرمانی در بازی‌های اروپا کرده‌است.

شهر لیون با احتساب حومه‌اش، دومین شهر بزرگ و پرجمعیت فرانسه، پس از پاریس محسوب می‌شود. برپایهٔ آمار تخمینی، جمعیت این شهر و حومه‌اش در سال ۲۰۱۳ میلادی، بالغ بر ۲٬۲۳۷٬۶۷۶ نفر بوده‌است؛ ولی جمعیت خود شهر، بالغ بر ۵۰۶٬۶۱۵ نفر تخمین زده می‌شود.

لیون با دارا بودن بیش از ۱۵۵٬۰۰۰ دانشجو،یکی از مهمترین مراکز دانشجویی در فرانسه و اروپا می‌باشد.لیون همچنین یک مرکز بزرگ صنعتی و مرکز شیمیایی، دارویی و زیست‌شناسی در سطح فرانسه محسوب می‌گردد. این شهر همچنین یکی از قطب‌های تولید نرم‌افزار و بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شود.

لیون در بسیاری از موارد، ریاست فرانسه را در دست می‌گیرد و همچنین به‌عنوان پایتخت آلپ در فرانسه، شناخته شده‌است. این شهر به‌دلیل داشتن معماری تاریخی، مقر سازمان جهانی یونسکو (بخش میراث تاریخی) در آن قرار گرفته‌است.لیون یک شهر تاریخی و پایتخت ابریشم جهان محسوب می‌شود و در کرانهٔ رون قرار دارد. این شهر به‌علاوه، شبکهٔ خبری یورونیوز را نیز، در خود جای داده‌است.

وضعیت آب و هوایی

در حالی که شمال فرانسه زمستان‌های سرد و تابستان‌های غیر قابل پیش بینی و هر چند دلپذیری را تجربه می‌کند، جنوب این کشور اقلیمی مدیترانه‌ای شامل زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم دارد. لیون در مرکز شرق فرانسه واقع شده است و معمولا زمستان‌هایی با دمای یک رقمی دارد که هرگز به زیر صفر درجه‌ی سانتی‌گراد سقوط نمی‌کند. بهار و پاییز در لیون فصل‌های بسیار مطلوبی هستند و خوشبختانه در این مدت این شهر مانند ماه‌های جولای و آگوست که با وجود گرم بودن شلوغ هستند، گردشگر خیلی زیادی را به خود نمی‌بیند. سپتامبر (پاییز) را باید مرطوب‌ترین ماه سال دانست و در هر زمانی امکان دارد باران ببارد، بنابراین لباس مناسب چنین هوایی را به همراه داشته باشید.

مواد غذایی

لیون به خاطر داشتن رستوران‌ها و آشپزهای بسیار خوبش شهرت دارد. چندین رستوران عالی دارای ستاره‌ی میشلین در این شهر وجود دارد و شهرت آن‌ها به حدی است که بخشی از جاذبه‌های شهر محسوب می‌شوند. یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان این شهر نباید هزینه‌ای بیشتر از ۱۲ یورو در بر داشته باشد. زمانی که بخواهید در رستوران‌های لیون غذا میل کنید، خواهید دید قیمت‌ها گران هستند، اما نگران نباشید، رستوران‌های Bouchon غذاهایی عالی را با قیمتی منطقی به دست مشتریان می‌دهند. در اینجا می‌توانید سه وعده‌ غذای سبک را با پرداخت تنها ۱۴/۹۰ یورو میل کنید. همچنین یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران‌های متوسط حدود ۵۰ یورو می‌شود. مک دونالد نیز گزینه‌ای نسبتا ارزان است که اگر علاقمند باشید، می‌توانید با پرداخت ۸ یورو از آن لذت ببرید.

اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۸۱ و ۶۰ یورو تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

گشت و گذار در لیون و تماشای میراث‌های تاریخی بیشمار آن از منظری متفاوت روی رودخانه رون حال و هوای دیگری دارد که نباید از دست داد. از این طریق می‌توانید نکات مخفی زیادی را در مورد این شهر بیابید که شاید در حالت عادی دور از چشمتان باشند. شرکت‌های مختلفی هستند که امکان میل کردن یک شام عاشقانه درون قایق را برایتان ممکن می‌سازند. ماه‌های آوریل تا اکتبر بهترین زمان برای این امر هستند.

برچسب‌ها:

ارسال نظر

sdfsdf “جاذبه های شهر لیون فرانسه”

تماس با مشاورین: ۲۶۸۰۳۳۷۹-۰۲۱